Gezond eten

Lekker alles zelf maken, zonder pakjes en zakjes!

De laatste tijd ben ik thuis steeds bewuster bezig met wat er op tafel komt. Niet omdat het moet, maar omdat het eigenlijk heel vanzelf gaat als je er eenmaal op let. Voor ontbijt, maar ook voor lunch en diner. Wat meer variatie, wat vaker groenten toevoegen en iets minder snel grijpen naar kant en klare producten. Kleine aanpassingen die samen toch een groot verschil maken.

Groenten op meer momenten van de dag

Wat me bijvoorbeeld opvalt, is hoe sterk we gewend zijn om groenten alleen bij het avondeten te eten. Terwijl het zó makkelijk is om dat een beetje los te laten. Een paar cherrytomaatjes, wat komkommer of paprika bij het ontbijt of de lunch, en je hebt alweer wat extra groenten binnen zonder dat het moeite kost. Het zijn van die kleine toevoegingen waar je eigenlijk niet eens over nadenkt, maar die wel bijdragen aan een gevarieerder eetpatroon.

Simpel houden met yoghurt

Ook met het “toetje” houden we het hier vrij eenvoudig. Onze kinderen eten al jaren ’s avonds een schaaltje Griekse yoghurt. Gewoon naturel, zonder suiker of siroop. Als je ze daar eenmaal aan laat wennen, gaan ze die zoete toevoegingen ook niet missen. Toch merkte ik dat ik zelf af en toe behoefte had aan wat variatie. Niet per se zoeter, maar gewoon iets anders. Iets wat nog steeds puur is, maar net even voelt als iets extra’s.

Variëren zonder suikerbom

Zo maakte ik laatst peertjes uit de oven met een beetje honing. Meer heb je eigenlijk niet nodig, gewoon lekker zonder extra suiker. Door ze te verwarmen worden ze vanzelf zoeter en zachter, waardoor het echt als een dessert voelt, zonder dat je allerlei extra’s hoeft toe te voegen. Dat is precies wat ik er fijn aan vind: je gebruikt wat er al is, in plaats van iets toe te voegen wat het eigenlijk niet nodig heeft.

Lees ook: Maak een leuk kruidenrek voor in je keuken

Koken met verse ingrediënten is makkelijker dan je denkt

Wat ik misschien nog wel het meest heb ontdekt, is dat koken zonder pakjes en zakjes helemaal niet ingewikkeld hoeft te zijn. Het lijkt soms alsof kant en klare producten sneller of makkelijker zijn, maar in de praktijk valt dat vaak reuze mee. Met een paar verse ingrediënten kom je al een heel eind. Groenten, kruiden, een beetje olie, misschien wat specerijen en je hebt de basis voor een gerecht dat vaak veel puurder en smaakvoller is dan iets uit een pakje. Zo maakte ik laatst een gerecht met zalm met een oosterse twist. Geen kant en klare saus, maar gewoon zelf combineren met verse ingrediënten. Het kostte nauwelijks extra tijd en het resultaat was echt veel lekkerder. Zo’n gerecht waarvan je meteen denkt: waarom zou ik dit ooit anders doen?

Kleine stappen maken het verschil

Het mooie is dat je hier geen grote veranderingen voor hoeft door te voeren. Het hoeft niet perfect en je hoeft echt niet alles zelf te maken. Maar door wat vaker te kiezen voor verse ingrediënten en iets minder afhankelijk te zijn van kant en klare producten, merk je al snel verschil. In smaak, in hoe je je voelt en zelfs in hoe leuk koken weer wordt. Het wordt minder een kwestie van snel iets op tafel zetten en meer iets waar je een beetje mee kunt spelen. En misschien is dat wel het belangrijkste: ontdekken dat het helemaal niet moeilijk hoeft te zijn!

In dit artikel kunnen affiliate linkjes voorkomen. Wij ontvangen een kleine commissie wanneer je doorklikt via zo'n linkje en een aankoop doet. Dit kost jou niets extra, de verkopende partij neemt deze commissie voor zijn rekening. Blij met de informatie die je op onze website gevonden hebt? Dan zijn we dankbaar wanneer je je aankoop doet via een van deze linkjes. Veel leesplezier!
Back to top button